Tagi
poniedziałek, 18 stycznia 2010
II spotkanie cyklu komiksowego
KNF oraz Sekcja Graczy KNF zapraszają na kolejne spotkanie cyklu, w którym poruszane będą nie tylko tematy komiksu i jego intermedialnych relacji, ale także problem osadzenia w systemach rozrywkowych.

We wtorek, 19.01. o Batmanie opowie Mariusz Słowiński.

godz. 17:15, sala nr 214.


czwartek, 14 stycznia 2010
Ostatnie spotkanie z Ioselianim

W ten piątek, na ostatnim ze spotkań poświęconych twórczości Otara Ioselianiego, obejrzymy „W poniedziałek rano” („Lundi matin”, 2002r.).

Z właściwą sobie lekkością reżyser przedstawia bohatera, który uległ pokusie porzucenia powinności i wyruszenia w podróż. Na marginesie sentymentalnej opowieści o urokach życia pojawiają się jednak wątki poważne. Film ten zdobył w 2002r. Nagrodę FIPRESCI, Srebrnego Niedźwiedzia (reżyseria) na MFF w Berlinie oraz Złotą Arenę na chorwackim Pula Film Festival.

Zapraszamy w piątek, 15.01, godz. 15:30, sala nr 7

piątek, 08 stycznia 2010
Cykl Komiksowy czas zacząć. :)
Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu poświęconego komiksowi już w  najbliższy wtorek (12.01.2010r.) o godzinie 17:15. Najprawdopodobniej spotkamy się w sali 214.

O filmie komiksowym, jego rozwoju, o samym pojęciu na gruncie polskiego filmoznawstwa i powszechnego odbioru oraz o innych ciekawych zagadnieniach opowiadać będzie Marta Madejska.


Już teraz zapraszamy też na kolejne spotkania, które również odbywać będą się we wtorki, ale szczegóły na ich temat już wkrótce. ;)


czwartek, 07 stycznia 2010
Przygody barona Munchausena
W najbliższy piątek nastąpi mała zmiana planów. Zamiast po raz ostatni z Iosselianim, spotkamy się po raz pierwszy z Terrym Gilliamem, nadwornym rysownikiem i reżyserem  filmów Latającego Cyrku Monthy Pythona, w późniejszych czasach znanym z takich realizacji, jak Fisher King, Brazil, 12 małp,czy Nieustraszeni bracia Grimm.

Zapraszamy na projekcję jego filmu z 1988 r. o niezwykłych przygodach pewnego niezwykłego arystokraty:
Przygody barona Munchausena
w piątek o godzinie 16, w sali nr 7.

        

Spotkanie poprowadzi Tomasz Rachwald