Tagi
niedziela, 12 grudnia 2010

Drodzy Członkowie i Członkinie KNF!

Zapraszamy na środowe spotkanie Sekcji Graczy, na którym zajmiemy się kolejnym przykładem konwergencji, translacji, adaptacji itd. Tytułem, który tym razem weźmiemy na warsztat jest "Ghost World". Komiks, który ulokować można nieco "na uboczu" mainstreamu doczekał się jednak hollywoodzkiego filmu, opartego na jego motywach. Co z tego wyszło? Jak oba teksty wpisują się w nurt naszych rozważań? Przekonamy się już w najbliższą środę. Spotkanie poprowadzi Jakub Krakowiak.

Dobra wieść dla tych do filmu nie dotarli we własnym zakresie.  Filmową wersję obejrzymy wspólnie przed dyskusją.

Spotykamy się jak zwykle przed salami 5-7, o godz. 15:30.

Plan spotkania:
15:30 - projekcja filmu "Ghost World", 2001, reż. Terry Zwigoff.
17:30 - prelekcja i dyskusja.

Zapraszamy!
SG KNF.

PS. Mile widziani goście okazjonalni, tak więc zapraszajcie znajomych!

sobota, 11 grudnia 2010
Polski świat jazzu c.d.
Zapraszamy serdecznie na IV już spotkanie z cyklu "Filmowe Oblicza Jazzu". Razem z dr Nataszą Korczarowską porozmawiamy o przejawach i wykorzystaniu muzyki jazzowej w polskiej kinematografii przed 89 rokiem. Wspólnie obejrzymy m.in. dokumenty z "czarnej serii" ("Uwaga Chuligani", "Rozmowy Jazzowe")czy też fragmenty filmów pełnometrażowych (np. "Niewinni Czarodzieje", "Był jazz").

Podsumowując:
Spotykamy się w najbliższy piątek (17.12) o godz. 15:00 (!) w pobliżu sal "5,6,7".
Gość specjalny: dr Natasza Korczarowskaśroda, 08 grudnia 2010
Polski świat jazzu
Koło Naukowe Filmoznawców zaprasza wszystkich serdecznie na projekcję filmu Był jazz (reż. Feliks Falk, 1981) w najbliższy piątek (10.12.) o godz. 14:00. Spotykamy się na I piętrze, w pobliżu sal "5,6,7".Jazz jako muzyka zakazana i grupa młodych ludzi, którzy chcieli go słuchać i grać – wtedy, na początku lat 50-tych. Feliks Falk chciał zrobić film polityczny, z kolei operator Witold Sobociński – nostalgiczny (Sobociński grał wtedy w „Melomanach”). Wyszła z tego hybryda, w której ostatecznie jazz wygrał.