Tagi
niedziela, 14 kwietnia 2013
Paolo Sorrentino - Przyjaciel rodziny. 17.04.2013
Serdecznie zapraszamy na naszą kwietniową projekcję - Przyjaciel rodziny (2006), trzeci film w dorobku reżyserskim Paola Sorrentina, twórcy nagrodzonego w Cannes Boskiego (2008).

Po Bellocchio, Garrone, Crialese - nasze najbliższe spotkanie poświęcamy po raz kolejny włoskiemu twórcy.

Termin - Środa, 17.04.2013
godz. 19:30
Miejsce - ul. Kościuszki 39/2. Centrum Języków Romańskich (sala projekcyjna, I piętro)

Arrivederci!

http://filmoznawczo.blox.pl/resource/Lamicodifamigliatop.jpg
14:24, filmoznawczo
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 kwietnia 2013
Spotkanie z Jerzym Stuhrem, środa, 10.04.2013
W przyszłą środę, 10.04.2013, o godz. 12:00, w Pałacu Biedermanna w Łodzi (ul. Franciszkańska 1/5), odbędzie się autorskie spotkanie z JERZYM STUHREM, gościem specjalnym konferencji "Polsko-włoskie kontakty filmowe".

Spotkanie jest otwarte. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów konferencji!

http://filmoznawczo.blox.pl/resource/410764.jpg
08:27, filmoznawczo
Link Dodaj komentarz »
Polsko-włoskie kontakty filmowe, 8-10.04.2013


Drodzy/Drogie,

Serdecznie zapraszamy do udziału!

W dniach 8-10 kwietnia Zakład Italianistyki we współpracy z Zakładem Historii i Teorii Filmu Uniwersytetu Łódzkiego organizuje konferencję naukową „Polsko-włoskie kontakty filmowe”. Obrady odbywać się będą w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym UŁ przy ul. Kopcińskiego 16/18.

Referaty – traktujące  m.in. o stereotypowych wizerunkach Polaków w kinie włoskim (i vice versa), filmach o Janie Pawle II czy problemach z tłumaczeniami list dialogowych – wygłoszą badacze z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Katowic i Gdańska.

- Byliśmy mile zaskoczeni ilością i różnorodnością zgłoszeń. To dowód na to, że młoda łódzka italianistyka jest nie tylko jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w Łodzi, ale także coraz bardziej liczącym się ośrodkiem badawczym – mówi sekretarz konferencji, dr Anna Miller-Klejsa.

Gościem specjalnym konferencji będzie Jerzy Stuhr, który ostatniego dnia sesji (środa, godz. 12, Pałac Biedermanna przy Franciszkańskiej 1/5) opowie o swojej pracy we Włoszech – w tym o współpracy z Nannim Morettim przy głośnych filmach „Kajman” (o Silvio Berlusconim) oraz „Habemus Papam” (nakręcony w 2011 roku film o abdykującym papieżu okazał się na swój sposób proroczy…).

A już dwa dni po zakończeniu konferencji, w kinie Charlie rozpocznie się przegląd najnowszych włoskich filmów „Cinema Italia Oggi” (13-14 kwietnia). Po raz pierwszy w Polsce pokazane zostaną cztery najnowsze włoskie produkcje, wśród nich dotykająca problemu eutanazji „Śpiąca królewna”, która na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji wzbudziła sporo kontrowersji.  Występujący w tym filmie Piergiorgio Bellocchio będzie gościem specjalnym przeglądu.

Program konferencji:

http://italianistyka.uni.lodz.pl/archives/1205

08:10, filmoznawczo , KNF
Link Dodaj komentarz »