Tagi
poniedziałek, 22 czerwca 2009
26.06.2009: Summer Game Party w kinie Cytryna

Nadszedł długo oczekiwany koniec roku akademickiego 2008/2009. Miejmy nadzieję, że zapoczątkowane zeszłoroczną imprezą spotkania w łódzkim kinie Cytryna staną się okazją do integracji studentów i kadry, a także doskonałym wstępem do wspólnych nieraz wakacji.

W tym roku w planie imprezy kulturoznawczej:

  • przegląd najważniejszych tematów i pozycji w historii gier - w postaci interaktywnych mini-wykładów prowadzonych przez zawodową ekipę ekspertów-graczy z fakultetu dr Katarzyny Prajzner
  • turniej gier komputerowych (nagrody w barze)
  • wspólna zabawa przy nieśmiertelnych grach planszowych (Monopol, Chińczyk, Scrabble, Bierki etc.)
  • gry "podwórkowe"

Zbieramy się w kinie Cytryna od 21:00. Planowany start pierwszych pokazów 23:00. Gramy do białego rana.

Bilety w cenie 15 pln w kasie kina. Stawmy się licznie - pokażmy, że kultura nie kończy się za murami uniwersytetu.

Na imprezę zapraszają serdecznie członkowie/członkinie Koła Naukowego Filmoznawców i studenci/studentki fakultetu dr Katarzyny Prajzner "Gry wideo jako nowe formy tekstualności".

Do zobaczenia!

 

20:49, filmoznawczo
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 czerwca 2009
16.06.2009: Dlaczego Jeff i Maude nie mogą się razem ponudzić? Parę słów o leniach, arystokratach i kinie.

Odkąd czas wolny się zdemokratyzował, życie rzuciło klasie próżniaczej nowe wyzwania: jak na nowo zaznaczyć swoją esencjalną odrębność? jak uniknąć rozpuszczenia arystokratycznej, dystyngowanej nudy w magmie pop-lenistwa? Z pomocą przyszła instytucja kina artystycznego, czyli filmów będących nowoczesną wersją polowania na lisy. Warto zastanowić się nad ideologiczną funkcją filmowej nudy. Może ona bowiem – w swojej „artystycznej” odmianie - wpisywać się w paradygmat kultury jako systemu legitymizującego społeczne dystynkcje.

Czy tak faktycznie jest - dowiemy się od Michała Pabisia zamykającego cykl o filmowej nudzie we wtorek o 18:00, w sali 7.

20:05, filmoznawczo , nudne wtorki
Link Dodaj komentarz »