Tagi
piątek, 21 października 2011
Plan lekcji na najbliższe spotkania
Po niezwykle udanym i miłym spotkaniu organizacyjnym (19.10.), pragniemy serdecznie wszystkich zaprosić do zapoznania się z programem najbliższych spotkań. Otóż:

1) W najbliższą środę (26.10.) o godz. 18:30 zapraszamy na pierwsze spotkanie z włoską przestępczością zorganizowaną w filmie amerykańskim. Odpowiemy sobie wówczas na różne ciekawe pytania, m.in. dlaczego i jak Włosi znaleźli się w Stanach Zjednoczonych i co łączy D.W. Griffitha z niejakim M. Scorsese...
Króciutka lektura z książki "Mafia Movies" dostępna będzie od poniedziałku na ksero. Warto przypomnieć sobie film Martina Scorsese "Gangi Nowego Jorku".

2) W piątek (28.10.) o godz. 18:30 zapraszamy natomiast na drugą włoską projekcję w Centrum Języków Romańskich (ul. Kościuszki 39). Wspólnie obejrzymy film "Gorbaciof" (reż. Stefano Incerti), z (kolejną) genialną kreacją Tony'ego Servillo (słynnego Andreottiego z filmu "Boski").

Ofertę naszego Koła wzbogacać będą ponadto spotkania związane z późną twórczością "wiecznego surrealisty", Luisa Bunuela.
Więcej informacji pojawi się niebawem nie tylko na naszym blogu, ale też w Instytucie (wypatrujcie nowych plakatów i przybywajcie licznie!).

15:43, filmoznawczo , KNF
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 października 2011
"Konsekwencje miłości" już w piątek, 14 października.
Zapraszamy serdecznie na pierwszą włoską projekcję w piątek, 14 października o godz. 17:00 w Centrum Języków Romańskich (Ul. Kościuszki 39).

Wspólnie obejrzymy film Paolo Sorrentino "Konsekwencje miłości" (Le conseguenze dell'amore, 2004).

Projekcję poprzedzi prelekcja Diany Dąbrowskiej pt. "Topografia zbrodni i rozważania o mafii".