Tagi
środa, 16 kwietnia 2014
Zapowiedź majowego spotkania KNF
Na kolejnym spotkaniu w cyklu "W kręgu filmowej turystyki" na pytanie "Czego Pasolini nie znalazł w Izraelu?" spróbuje odpowiedzieć Karol Jóźwiak.
niedziela, 23 marca 2014
Co nas czeka w kwietniu?

Zbliżają się kolejne spotkania KNF...

Spotkanie w cyklu "W kręgu turystyki filmowej"

We wtorek 1 kwietnia o godzinie 18.00 warto odwiedzić Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UŁ (ul. Gdańska 107). Kamila Zygmunt opowie o miastach w filmach Krzysztofa Kieślowskiego.
Bardzo serdecznie zapraszamy!

"Zawsze jak jestem w Nowym Jorku, mam wrażenie, że się zawali. Kombinuję, że wolałbym nie być tam w tym czasie. W Kalifornii z kolei nie ma takiej masy ludzi i huku na ulicach jak w Nowym Jorku, ale bez przerwy tam i z powrotem jeżdżą gigantyczne ilości samochodów i zawsze mam poważną wątpliwość, czy Amerykanie tam są w nich w środku."
(fragment "Autobiografii" K. Kieślowskiego)

 

Cykl "W kręgu turystyki filmowej" realizowany jest we współpracy z Kołem Krytyków Filmowych UŁ oraz ETNO Kołem Naukowym Etnologów.

środa, 19 marca 2014
JUŻ DZIŚ! W kręgu filmowej turystyki: Paryż

Oblicza filmowej turystyki - odsłona IV

Data:     19 marca 2013

Godzina: 18.00

Miejsce:  Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5
              Instytut Kultury Współczesnej UŁ

Tym razem spotkanie poprowadzi Sara Płocka, która swoją pracę magisterską poświęciła filmowym wizerunkom Paryża. Serdecznie zapraszamy!

Cykl spotkań pt. W kręgu filmowej turystyki, poświęcony związkom filmu, podróży i turystyki, jest wspólnym przedsięwzięciem Koła Naukowego Filmoznawców UŁ, Koła Krytyków Filmowych UŁ oraz Studenckiego Koła Naukowego Etnologów. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.